تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
نویسنده: mg7

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم ؟

یکی از اساسی ترین سوال هایی که یک زبان آموز در ابتدای یادگیری و یا حتی در طول مسیر یادگیری زبان از خودش می پرسد این است که بهترین راه برای افزایش دامنه لغات چه راهی است و یا اینکه چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم ؟ حال قصد دارم در چند گام ساده به شما بهترین راه را معرفی کنم.

گام اول : شناخت بهترین روش

شاید از این جمله ای که خواهم گفت متعجب شوید و شاید حتی پذیرای آن نباشید اما بهترین روش برای یادگیری ، روشی است که خودتان انتخاب کنید و با آن راحت باشید . به جرأت میتوان گفت روش های بسیار زیادی برای یادگیری لغات وجود دارد و هرکسی روشی را به عنوان بهترین راه قلمداد می‌کند اما واقعا کدامیک بهترین است ؟

گام دوم : بهترین روش

روشی را به شما معرفی میکنم که امتحانش را برای تمام مردم دنیا پس داده است و برای همه آنها مؤثر واقع شده !! می پرسید چه روشی ؟ روشی که یک کودک زبان مادری اش را می آموزد و بهترین معلم این روش شخصی است به نام مادر بدون حتی یک ثانیه گذراندن کلاس تدریس زبان ، حال درباره چه روشی صحبت میکنیم ؟! بله روش منطق تصویری …

گام سوم : آشنایی با روش منطق تصویری

این روش بطور کلی گویای این است که برای یادگیری هر لغت در زبان های مختلف به خصوص انگلیسی باید با چند حالت مواجه شد . اولین حالت استفاده از حواس پنچ گانه است برای مثال برای یادگیری کلمه Pen یا خودکار باید خودکاری را ببینید و این دیدن حتما حضوری نخواهد بود بلکه میتواند از طریق یک عکس یا فیلم یا هر چیز دیگری باشد فراموش نکنید که شما از حس های پنج گانه خودتان میتوانید استفاده کنید اما در این روش از بین این حواس بیشترین کاربرد را حس بینایی خواهد داشت . حال یکبار با این روش پیش می رویم .

ابتدا قلم و کاغذی بردارید و هر چیزی که می‌بینید و تصور میکنید که مربوط به آن است و شما ترجمه انگلیسی آن را نمی‌دانید به فارسی بنویسید برای مثال موکت را میبینم (اسم) و جارو کردن (فعل) را تصور میکنم و حتی ممکن است در همان حال شاهد این عمل هم باشیم و در ادامه زیبایی موکت (صفت) را میبینم و همچنین به کندی جارو کردن را (قید) و سپس ترجمه انگلیسی و تلفظ آن را پیدا کنید و همینجور در خانه وقتی به موکت نگاه میکنید آن کلمه را تکرار کنید. سعی کنید از انواع اسم ها ، صفات ، افعال و قید ها استفاده کنید. شاید فکر کنید که این روش وقت گیر است اما نسبت به روش های دیگر چند فایده دارد و بهترین آن این است که لغت در حافظه بلند مدت شما ثبت میشود . (شک نکنید اگر اصول را رعایت کنید.) پیش تر گفتم که یک کودک بدین روش لغات را یاد میگیرد طوری که هر چه سنش بیشتر می شود و هرچیزی را می بیند و می شنود سریعا پیگیر مسئله خواهد شد که این چیه ؟ معنی فلان فعل چیه ؟ مامان غیبت کردن یعنی چی ؟ و مادر توضیحات لازم را میدهد و از اینجا به بعد کودک دائم از این مسائلی که آموخته استفاده میکند تا آنها را در حافظه دائمی خود ثبت کند .

گام چهارم : لغاتی که یاد گرفتی را استفاده کن !!

حتما میدانید که یادگیری لغات برای آموزش زبان به تنهایی دردی را دوا نمی کند و شما این لغات را باید در داخل جملات انگلیسی به کار ببرید و مدام جمله بسازید تا اثبات شود وگرنه به دلیل فرار بودن زبان ، خیلی زود این لغات از ذهن شما خواهند رفت اما تضمین میدهم که اگر با روش منطق تصویری لغات را آموخته باشید بین ۶۰ الی ۸۰ درصد این لغات در ذهن شما برای سالیان سال خواهند ماند .

گام آخر : دسر هایی که میتوانید کنار این روش میل کنید !!!

اگر با این روش یادگیری زبان را شروع کردید میتوانید از مجموعه های ۴۰۰۰ هزار لغت ضروری ، ۱۱۰۰ لغت ضروری و کتاب ۵۰۴ لغت ضروری البته با این تأکید که به همراه فایل صوتی و تصویر هر کلمه همراه باشد استفاده کنید و اگر علاقه مند به دانلود این محصولات بودید میتوانید به سایت استاد هاب به آدرس Ostadhub.com مراجعه کنید .

پکیج ۴۰۰۰ لغت ضروری انگلیسی به همراه ۱۱۰۰ لغت ضروری انگلیسی (کتاب به همراه فایل صوتی )

پکیج ۵۰۴ لغت ضروری انگلیسی (کتاب به همراه فایل صوتی )

 

نظر شما چیست ؟

نظرتان درباره چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم ؟ را با سایر بازدیدکنندگان سایت به اشتراک بگذارید.