تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۴۰۱
نویسنده: mg7

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم ؟

مقدمه

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از ضروری ترین نیازهای افراد هر جامعه آشنایی با زبان انگلیسی است اما برای یادگیری این زبان هرکسی با چالشی بسیار مهم مواجه می‌شود، چالشی با موضوع برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم ؟. ما در این کتاب سعی میکنیم راه هایی به شما عزیزان پیشنهاد کنیم که در یادگیری هرچه سریعتر شما با این زبان مفید و موثر واقع شود و امیدواریم که سایت بیاموزیم بتواند نقش بسیار موثری در پیشرفت شما عزیزان داشته باشد.

راه اول : هدفت از یادگیری زبان چیست !

همانطور که از عنوان پیداست برای یادگیری زبان انگلیسی باید اول از همه هدف خودتان را از یادگیری زبان مشخص کنید چرا که هدف تعیین‌کننده نتیجه است بدین معنا که دیر یا زود رسیدن به نتیجه که یادگیری زبان است بستگی به هدف شما دارد.فرض کنید شما قرار است سه ماه دیگر برای تحصیل به کشور انگلستان سفر کنید و قبل از ورود از شما آزمون زبان اخذ خواهد شد قطعاً میزان تلاش که به عمل آورید خیلی بیشتر از این است که قرار باشد دو سال دیگر به انگلستان سفر اما نه برای تحصیل بلکه برای تفریح یا دلیل دیگری و اینکه از شما هیچ آزمونی اخذ نشود . به نظر شما کدام یک نتیجه بهتری در یادگیری زبان خواهد داشت شاید فکر کنید که دو سال دیگر نتیجه بهتری خواهد داشت چراکه زمان زیادی برای مطالعه و یادگیری است اما اشتباه می کنید با کمی تأمل پی خواهید برد که در مدت سه ماه نتیجه بهتری می گیرید چرا که لحظه به لحظه وقتتون را بیهوده هدر نمی دهید چرا که اگر سه ماه دیگر زبان را یاد نداشته باشید در تست ورود به کشور انگلستان قبول نخواهید شد پس هدف تعیین کننده نتیجه است.

هدف : رفتن به انگلستان جهت تحصیل در سه ماه آینده

نتیجه : موفقیت در یادگیری و قبولی

راه دوم : برای شروع لغات را یاد بگیرم یا گرامر را !

اساتید محترم زبان هر کدام نظر خودشان را برای شروع یادگیری زبان دارند عده ای یادگیری لغات را در اولویت قرار می‌دهند و عده ای گرامر را !! اما چیزی که مهم است به گام اول این کتاب بر می‌گردد . هدفتان این است که مدرس زبان شوید یا متکلم زبان یا مترجم زبان هدفتان را مشخص کنید.

اگر بخواهیم فقط به انگلیسی صحبت کنیم!!

یادگیری مکالمات روزمره می تواند عامل بسیار مهمی برای یادگیری زبان برای این دسته از افراد باشد فقط کافیه با تلفظ کلمات آشنا باشید برای شروع از مکالمات روز مره شروع کنید.

اگر بخواهیم مترجم زبان شویم!!

برای مترجم شدن باید سخت تلاش کنید و حداقل ۱۰ هزار کلمه زبان را یاد بگیرید و به گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید تا بتوانید بطور حرفه ای عناصر مختلف را ترجمه کنید.

اگر بخواهیم مدرس زبان شویم!!

قطعا برای مدرس زبان شدن نیاز به یادگیری ۱۰ هزار کلمه نمی باشد ولی نسبت به سطحی که تدریس می‌کنید باید به آن سطح مسلط باشید.

سطوح در زبان انگلیسی بطور کلی سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

Advanced

پيشرفته

Intermediate

متوسطه

Elementary

مقدماتي

برای یادگیری لغات انگلیسی پیشنهاد میکنیم از لغات ۵۰۴ شروع کنید.

برای دانلود فیلم آموزش این لغات به این لینک مراجعه کنید .

برای یادگیری گرامر انگلیسی پیشنهاد میکنیم از کتاب Grammar in use شروع کنید.

برای دانلود فیلم آموزش این لغات به این لینک مراجعه کنید .

راه سوم : به طور کلی زبان را چگونه یاد بگیرم؟

پیشنهاد ما این است که برای شروع از گرامر ضروری زبان شروع کنید و هم زمان با آن شروع به یادگیری لغات زبان انگلیسی کنید و پس از یادگیری گرامر و لغات آن قدر جمله بسازید و آنها در مکالمه استفاده کنید تا مهارت های چهارگانه شما تقویت شود .

اگر دوست دارید خیلی حرفه ای و و در زمان کمی گرامر زبان انگلیسی را بیاموزید پیشنهاد می کنیم از روش آموزش گرامر انگلیسی با روش Reviewing استفاده کنید

برای دانلود مجموعه آموزش گرامر ضروری انگلیسی به این لینک مراجعه کنید.

در پایان امیدوارم که مطالب این کتاب الکترونیکی برای شما موثر واقع شده باشد .

مهدی گلشنی (مدیر سایت استاد هاب)

 

نظر شما چیست ؟

نظرتان درباره برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم ؟ را با سایر بازدیدکنندگان سایت به اشتراک بگذارید.